lv

Izplatītākie pokera veidi un to noteikumi

Mūsdienās ir izplatīti dažādi azartspēļu veidi – sloti, kāršu spēles vai sporta totalizators. Rakstā apskatīsim populārākos pokera veidus, lai neapjūkat kāršu spēles izvēlē un varētu izvēlēties sev piemērotāko pokera kāršu spēles variantu.

Texas Hold’em

Texas Hold’em šobrīd ir vispopulārākais pokera variants. Texas Hold’em būs iekļauts jebkurā vietā vai mājaslapā, kas piedavā pokeru, kā arī netrūks galdiņu un spēlētāju, pret kuriem spēlēt. Spēles sākumā katram spēlētājam iedala divas kārtis, kuras neredz citi spēlētāji, un piecas kopējās kārtis. Texas Hold’em ir četras kārtas pirms kāršu atklāšanas. Uzvar spēlētājs ar spēcīgāko 5 kāršu kombināciju

7 Card Stud Poker

7 Card Stud Poker variācijā nav kopējo kāršu. Katram spēlētājam spēles sākumā izdala divas aizklātas kārtis un vienu atklātu. Pēc likmju veikšanas katrs spēlētājs saņem vēlvienu aizklātu kārti, turpinās likmju veikšana. Process turpinās līdz spēlētājiem ir divas aizklātas un četras atklātas kārtis. Spēles pēdējā kārtā tiek izdalīta pēdējā aizklātā kārts, katram spēlētājam ir četras atklātas un trīs aizklātas kārtis. Pēc pēdējām likmēm spēlētāji savas kārtis atver, labākā 5 kāršu kombinācija uzvar visu banku.

Razz Poker

Spēles noteikumi ir ļoti līdzīgi 7 Card Stud, taču uzvar nevis stiprākā, bet vājākā kombinācija. Vēlviena variācija Razz Poker saucas London Lowball, kur Flush un Street kombinācijām ir mazāka vērtība.

Omaha Hold’em

Pēc nosaukuma var noprast, ka Omaha Hold’em daudz neatšķirsies no Texas Hold’em. Atšķirība ir tāda, ka katram spēlētājam izdala četras kārtis, nevis divas. Kā arī piecu kāršu kombinācijā Jūs nevarat izmantot tikai vienu kārti no rokas, kā Texas Hold’em. Jums jāizmanto tieši divas savas kārtis un trīs kopējās kārtis.

Omaha Hi’lo

Pazīstams arī kā “Split 8 or Better”, Omaha Hi’lo atšķiras no Omaha Hol’em ar sadalītu banku. Sacensība notiek, mēģinot iegūt stiprāko augsto kombināciju un labāko zemo kombināciju. Zemās kombinācijas veido kārtis ar vērtību 8 vai zemāk, un augstās – augstāk par 8.

Draw Poker

Draw Poker variācijā kopējo kāršu nav, katram spēlētājam izdala 5 kārtis, no kurām jāmēģina izveidot labāko kombināciju. Spēlētājs katrā kārtā var pieprasīt kārtis samainīt, lai iegūtu labākas kārtis savai kombinācijai.

2-7 Triple Draw Lowball

2-7 Triple Draw Lowball ir Draw Poker paveids, kur uzvarētāju nosaka zemākā jeb vājākā kombinācija. Spēlētājiem izdala 5 kārtis, no kurām jācenšas izveidot pēc iespējas vājāku kombināciju. Katra raunda sākumā spēlētājs var apmainīt vienu vai vairākas savas kārtis. Labākā 2-7 Lowball kombinācija ir 7-5-4-3-2 (Dažādas masts kārtis!)

Chinese Poker

Ķīniešu pokers ir iesācējiem draudzīgs pokera variants, jo ir jāiemācās mazāk kombināciju. Katram spēlētājam izdala 13 kārtis, kuras jāsagrupē trīs daļās – priekšējā, vidējā, aizmugurējā. Ķīniešu pokerā izmanto punktu skaitīšanas sistēmu.