Iesaisties,  lv

Neparedzēti izdevumi – kā vislabāk rīkoties?

Ja reiz esi nonācis līdz šim rakstam, tad pieļaujam, ka šobrīd tavā dzīvē ir radušies neparedzēti izdevumi. Tikai mieru – lielākā daļa cilvēku reiz ir nonākuši šādā vai līdzīgā situācijā, kurā nepieciešams atbalsts no malas jeb aizņēmums. Galvenais ir atcerēties, ka aizņemties nav sliktais tonis, taču tas ir jādara gudri. Tādēļ iepazīstinām ar iespējamiem aizņēmuma scenārijiem.

Neliels aizņēmums – steidzams pieraksts pie zobārsta

Klasiskākais no visiem neparedzētajiem izdevumiem ir akūta nepieciešamība pēc ārsta apmeklējuma. Kā zināms, ne vien zobārstu, bet arī citu speciālistu apmeklējums var radīt pamatīgu robu maciņā. Ko darīt, ja ir tāda nepieciešamība, taču budžets neļauj to realizēt? Ērtākais un gudrākais veids ir aizdevumi internetā jeb ātrie aizdevumi. Tie ļauj 20 minūšu laikā tikt pie nepieciešamās summas, lai kur tu atrastos.

 

Vidēji liels aizņēmums – remonts dzīvoklī vai saplīsis auto

Otrs biežākais scenārijs, kas rada neparedzētus izdevumus, ir pēkšņa nepieciešamība pēc remonta. Dzīvē gadās visādi, un visbiežāk šādas ķibeles mūs piemeklē negaidīti, kad maciņa saturs jau ir iztukšots. Tad galvā raisās neskaitāmas domas – kur dabūt naudu, kur aizņemties naudu? Iespējams, arī šajā situācijā glābiņš var būt mazie kredīti, taču tas ir jāizvērtē, vadoties pēc nepieciešamā naudas daudzuma. Labs palīgs šādiem aprēķiniem ir procentu kalkulators jeb kredītu kalkulators, kuru iespējams atrast ikvienā ātro kredītu mājas lapā.

 

Lielāks aizņēmums – nekustamā īpašuma iegāde

 

Protams, iegādāties nekustamo īpašumu nav tas pats, kas aiziet pie zobārsta, un šāda veida ieguldījumi vienmēr tiek rūpīgi plānoti. Bet ne vienmēr viss notiek pēc plāna – rodoties citiem neparedzētiem izdevumiem, var nepietikt līdzekļu nekustamā īpašuma iegādei. Ko darīt? Vispirms iesakām rūpīgi iepazīties ar kredīta veidiem, kurus piešķir mājokļa iegādei, un tie ir:

 

  • Banku kredīti. Hipotekārais aizdevums bankā var sasniegt pat 500 000 eiro. Tā kā šāda veida kredīts tiek izsniegts uz ļoti ilgu laika periodu, tad procentu likmes ir salīdzinoši zemas, taču vienmēr tiek prasīta pirmā iemaksa vai ķīla.
  • Nebanku kredīti. Patēriņa kredīts nebanku kredītiestādēs parasti ir no 2000 līdz 25 000 eiro. Šāda veida kredītiem procentu likmes ir augstākas, taču nav nepieciešama pirmā iemaksa vai ķīla.

 

Vadoties pēc tā, cik liela summa ir nepieciešama mājokļa iegādei, tiek lemts par labu vienam vai otram aizdevuma veidam. Tāpat ir rūpīgi jāpārdomā tas, cik lielu summu esat gatavs atvēlēt kredīta maksājumam katru mēnesi vairāku gadu garumā. Ērts rīks, kas palīdz veikt šāda veida aprēķinus, ir hipotekārā kredīta kalkulators vai patēriņa kredīta kalkulators.

 

Otrs svarīgais faktors, kas jāņem vērā izvēloties kredīta veidus, ir līguma parakstīšanas veids. Ja hipotekārā aizdevuma gadījumā ir jādodas uz banku, tad patēriņa aizdevuma līgumu ir iespējams noformēt internetā, neizejot no mājām. Izvēloties ilgtermiņa aizdevumu, nepastāv tāds jēdziens kā “izdevīgākie kredīti”, jo katram no tiem ir savi plusi.

Pats galvenais – rūpīgi apdomāt nepieciešamību pēc aizņēmuma, kā arī savas iespējas to atmaksāt. Un nav svarīgi, vai tas ir īstermiņa aizdevums vai ilgtermiņa kredīts – esam atbildīgi!